New Haven: Cetkovska ponownie lepsza od Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/własne, foto: AFP

Petra Cetkovska po raz drugi w tym sezonie okazała się lepsza od Agnieszki Radwańskiej. W walce o ćwierćfinał turnieju w New Haven 26-letnia Czeszka wygrała 6:4, 5:7, 6:3.

Cetkowska (40 WTA), która do turnieju New Haven Open musiała przedzierać się przez eliminacje, najwyraźniej ma patent na naszą najlepszą tenisistkę. Czeszka w tym roku niespodziewanie wygrała z Radwańską w Wimbledonie (3:6, 7:6, 6:4). Łącznie bilans Cetkovskiej w spotkaniach z Polką wynosi teraz 3-0, gdyż Czeszka wygrała jeszcze z krakowianką sześć lat temu w finale turnieju ITF w Gdyni.

W New Haven tenisistki rozegrały niezwykle zacięte spotkanie, trwające dwie godziny oraz dwadzieścia cztery minuty. Trenująca na co dzień w Paryż Cetkovska popełniła w meczu jedenaście podwójnych błędów i trzykrotnie straciła własne podanie. Radwańska z wygrywaniem serwisuj miała jednak jeszcze większe problemy. W trzecim secie Polka zdołała wygrać tylko dwa z pięciu gemów serwisowych.

Niespodziewanie w pierwszej rundzie turnieju New Haven Open porażkę poniosła Jeleną Janković, która uległa Jelenie Wiesninie 4:6, 6:2, 4:6. W efekcie Radwańska zrówna się w poniedziałek z Serbką punktami w rankingu.