US Open: Linette przegrywa po walce

/ Tomasz Krasoń , źródło: usopen.org/własne, foto: usopen.org

Aż 2 godziny i 49 minut trwał mecz pierwszej rundy eliminacji US Open z udziałem Magdy Linette. Niestety 19-letnia poznanianka musiała uznać wyższość Walerii Sawinych. Rozstawiona z numerem 21 Rosjanka triumfowała 6:7(2), 6:4, 6:2.

Trzecia rakieta naszego kraju słabo rozpoczęła spotkanie. Linette szybko straciła podanie i na korcie numer 13 zrobiło się 0:3. Na szczęście 19-letnia poznanianka rozkręcała się wraz z upływem kolejnych minut. Odrobiła stratę, znów dała się przełamać i ponownie doprowadziła do wyrównania. W końcówce seta sama wyszła na prowadzenie i serwowała po zwycięstwo w secie. Jednak konieczne stało się rozegranie tie breaka, którego Polka wygrała do dwóch. Druga partia również rozpoczęła się optymistycznie. Linette pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe do stanu 2:2. Wówczas Sawinych wywalczyła breaka, którego poznanianka skutecznie skontrowała. Niestety 20-letnia Rosjanka ponownie odebrała serwis naszej zawodniczce i tym razem nie dała sobie wydrzeć przewagi. Triumfowała w drugim secie 6:4. Trzecia odsłona była najbardziej jednostronna. Notowana na 138. miejscu w rankingu WTA Sawinych szybko uzyskała przewagę podwójnego przełamania. Linette starała się jeszcze walczyć, ale zniwelowanie straty czterech gemów przy stanie 1:5 okazało się być ponad jej siły. Rosjanka triumfowała 6:2 i awansowała do drugiej rundy eliminacji.

Dla Magdy Linette był to trzeci start w eliminacjach turnieju wielkoszlemowego. Najlepiej wypadła w debiucie. Na kortach Rolanda Garrosa osiągnęła bowiem drugą rundę, pokonując Claire De Gubernatis.

W nowojorskim turnieju eliminacyjnym pozostają jeszcze dwie Polki. Urszula Radwańska awansowała już do drugiej rundy, o czym informowaliśmy tutaj. W środę dwój pierwszy mecz rozegra Marta Domachowska, a jej rywalką będzie Kumiko Iijima z Japonii.