New Haven: krecz Uli Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W turnieju głównym w New Haven zagra tylko jedna Polka, Agnieszka Radwańska. Jej młodsza siostra skreczowała w meczu decydującej fazy eliminacji z Ksenią Pierwak. W momencie przerwania spotkania Rosjanka prowadziła 5:0.

W nadchodzącym tygodniu Urszulę Radwańską czeka występ w eliminacjach wielkoszlemowego US Open. Zapewne chęć oszczędzania siły i zdrowia była przyczyną kreczu Polki. 20-letnia krakowianka od początku spotkania z Ksenią Pierwak miała problemy z wygrywaniem punktów. Na konto leworęcznej Rosjanki szybko trafiały kolejne gemy. Ula dwukrotnie dała się przełamać, a gdy nie wykorzystała jedynej okazji na odrobienie części strat postanowiła zejść z kortu. Spotkanie trwało zaledwie 24 minuty.

We wcześniejszych rundach turnieju eliminacyjnego Urszula Radwańska odniosła dwa pewne zwycięstwa. Najpierw 6:0, 6:3 pokonała Anne Keothavong, a następnie 6:1, 6:4 Silvię Soler-Espinozę. Dzięki tym zwycięstwom Polka zapewniła sobie 12 punktów do rankingu WTA.