Montreal: minimalna porażka Polaków

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Na ćwierćfinale zakończyli swój występ w Rogers Cup Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy przegrali z wyżej notowanymi Michaelem Llodrą i Nenadem Zimonjiciem, chociaż początek należał do nich. Francusko-serbska para wygrała ostatecznie po zaciętym boju 3:6, 6:3, 11-9.

Polacy rozpoczęli pojedynek z rozstawionymi z czwórką rywalami z dużym animuszem. Dobra skuteczność pierwszego podania poprowadziła naszych tenisistów do zwycięstwa w pierwszym secie. Stracili, co prawda, raz pierwsze podanie, ale wobec słabej postawy Llodry i Zimonjicia, sami zdobyli dwa breaki i triumfowali 6:3.

W drugim secie Polacy jeszcze lepiej serwowali. Zanotowali 82% skuteczności pierwszego podania i ponownie tylko raz zostali przełamani. Jednak duża zmiana nastąpiła w grze Llodry i Zimonjicia. Francuz i Serb znacznie się poprawili i nie dali Polakom żadnej okazji na breaka, triumfując 6:3.

Decydujący o losach meczu tie break meczowy był zacięty, ale w samej końcówce faworyci przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Polacy obronili trzy piłki meczowe, ale przy czwartej skapitulowali.

Wynik ćwierćfinału:
M. Llodra, N. Zimonjić (Francja, Serbia, 4) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 7) 3:6, 6:3, 11-9