Trnava: półfinałowa porażka Linette

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com, foto: empiretrnavacup.sk

Magda Linette odpadła w półfinale turnieju ITF w Trnavie (pula nagród 50 tysięcy dolarów). 19-letnia poznanianka po doskonałym początku meczu z Elicą Kostową i zwycięstwie w inauguracyjnej partii 6:1 oddała pole Bułgarcie i przegrała kolejne sety do czterech i do trzech.

Dotychczasowe mecze w Trnavie świadczyły o bardzo dobrej formie trzeciej rakiety naszego kraju. W ćwierćfinale turnieju Linette ograła bowiem rozstawioną z „jedynką” i jeszcze w tym sezonie klasyfikowaną w pierwszej setce rankingu WTA, Sandrę Zahlavovą z Czech. Dobra passa Polki trwała również w pierwszym secie spotkania półfinałowego. Niestety w dalszej części pojedynku 19-letnia poznanianka musiała uznać wyższość rywalki.

W pierwszej partii Linette dyktowała warunki gry i ostatecznie zwyciężyła 6:1. Niestety w dalszej części meczu Polka nie była już tak skuteczna. Drugą partię przegrała bowiem 4:6. W decydującej odsłonie ponownie lepsza była Kostowa. 21-letnia Bułgarka wygrała tę część gry i awansowała do finału turnieju w Trnavie.

Kostowa i Linette spotkały się już w tym sezonie w ramach rozgrywek Pucharu Federacji. Wówczas po jeszcze bardziej zaciętym spotkaniu również lepsza byłą reprezentantka Bułgarii.

Ostatnie występy Magdy Linette mogą napawać optymizmem. Polka w ostatnich tygodniach osiągnęłą bowiem ćwierćfinały turniejów w Toruniu i Petange. Za półfinał w Trnavie otrzyma 32 punkty do rankingu WTA.