Kitzbuhel: Janowicz przegrywa zacięte spotkanie

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Tie break trzeciego seta zadecydował o porażce Jerzego Janowicza w pierwszej rundzie turnieju w Kitzbuhel. Polak przegrał z Joao Souzą 3:6, 6:4, 6:7(3).

Dla Janowicza był to pierwszy w tym sezonie występ w turnieju głównym ATP Tour. Z pozoru losowanie ułożyło się dla niego pomyślnie, gdyż w pierwszej rundzie trafił na innego kwalifikanta. Po zaciętym spotkaniu górą okazał się jednak 110. w rankingu Brazylijczyk.

Spotkanie trwało dwie godziny oraz dwadzieścia jeden minut. W pierwszym secie Souza przegrał przy swoim podaniu tylko cztery piłki, a sam dwukrotnie przełamał serwis Polaka. W drugiej partii Janowiczowi w końcu udało się nawiązać walkę w przy serwisie Brazylijczyka i w siódmym gemie wywalczył breaka, dającego mu ostatecznie zwycięstwo 6:4.

W decydującym secie do żadnego przełamania nie doszło, a Janowicz obronił trzy break pointy. W tie breaku górą był jednak o trzy lata starszy Brazylijczyk, wygrywając pewnie 7-3.