Gstaad: Bednarek wyeliminowany w pierwszej rundzie

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: atpworldtour.com

Tomasz Bednarek i Andreas Siljestrom przegrali w pierwszej rundzie deblowego turnieju Credit Agricole Suisse Open w Gstaad (ATP World Tour 250). Pogromcami polsko-szwedzkiej pary okazali się Julian Knowle i Igor Zelenay, którzy triumfowali 6:2, 4:6, 10-8.

Polak i Szwed powrócili do współpracy po kilkumiesięcznej przerwie. Wiosną wystąpili razem w trzech challengeach, wygrywając turnieju w St. Brieuc oraz dochodząc do ćwierćfinałów w Monzy i Rzymie. Ponowne połączenie sił nie przyniosło jednak efektu w Gstaad.

W pierwszej partii Polak i Szwed słabo serwowali. Ich rywale mieli aż 12 szans na przełamanie. Bednarek i Siljestrom obronili 10 z nich, ale i tak dwukrotnie oddali podanie rywalom, sami nie odpowiedzieli choćby jednym breakiem i w konsekracji przegrali 2:6. Znacznie korzystniejszy obraz gry miał miejsce w drugiej odsłonie. „Nasi” wciąż mieli olbrzymie problemy z drugim podanie, ale dobra postawa po pierwszym serwisie sprawiła, że tylko raz dali się przełamać. Gorsze chwile przydarzyły się jednak również Austriakowi i Słowakowi, którzy dwukrotnie stracili podanie. Polak i Szwed wygrali tę część gry 6:4. Decydujący o losach meczu tie break meczowy przebiegał jednak pod dyktando rywali. Knowle i Zelenay szybko wypracowali sobie przewagę, a następnie kontrolowali przebieg wydarzeń i zwyciężyli 10-8. Mecz trwał 1 godzinę i 23 minuty.

W Gstaad walczył również Michał Przysiężny. W pierwszej rundzie eliminacji trzeci singlista naszego kraju dostał wolny los, ale już w drugiej musiał uznać wyższość Yanna Marti. Szwajcar triumfował 6:2, 6:3.

Wynik pierwszej rundy debla:
J. Knowle, I. Zelenay (Austria, Słowacja) – T. Bednarek, A. Siljestrom (Polska, Szwecja) 6:2, 4:6, 10-8