Stanford: Ula w drugiej rundzie

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Stanford. Tym razem obyło się bez nerwów. Polka pewnie pokonała Olgę Sawczuk 6:4, 6:2 i o ćwierćfinał zagra z Ayumi Moritą.

Początek pojedynku był najgorszym fragmentem meczu dla Radwańskiej. Polka „zaspała” i przegrała trzy pierwsze gemy. Jednak potem na korcie rządziła już nasza tenisistka, która bardzo dobrze serwowała. Wygrała pięć następnych gemów i po chwili zwyciężyła 6:4.

W drugim secie Radwańska miała jeszcze większą przewagę. Zanotowała 78% celności pierwszego podania i tylko raz pozwoliła sobie na stratę własnego gema. Sawczuk spisywała się dużo słabiej. W kluczowych momentach Polka była bardzo skuteczna, wykorzystując wszystkie trzy break pointy. Po godzinie i dziewiętnastu minutach mogła się cieszyć ze zwycięstwa 6:4, 6:2.

Tego samego dnia Radwańska walczyła również o awans do drugiej rundy debla. W parze z… Olgą Sawczuk. Polsko-ukraińska para przegrała jednak gładko 0:6, 2:6 z rozstawionymi z trójką Julią Goerges i Barborą Zahlavovą Strycovą.

Wynik pierwszej rundy singla:
Urszula Radwańska (Polska, Q) – Olga Sawczuk (Ukraina, Q) 6:4, 6:2

Wynik pierwszej rundy debla:
J. Goerges, B. Zahlavova Strycova (Niemcy, Czechy, 3) – U. Radwańska, O. Sawczuk (Polska, Ukraina) 6:0, 6:2