Vankova lepsza od Brózdy w finale Kędzierzyn-Koźle Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Katerina Vankova (nr 4) wygrała w dniu wczorajszym turniej Kędzierzyn-Koźle Cup, który od poniedziałku był rozgrywany na Dolnym Śląsku (pula nagród 10 000 USD). W finale czeska zawodniczka pokonała po znakomitej walce Olgę Brózdę (nr 2), która w czterech poprzednich spotkaniach, straciła zaledwie osiem gemów.

Lepiej spotkanie finałowe rozpoczęła doświadczona Polka, która bardzo dobrze rozprowadzała Vankovą po korcie, zyskując tym samym od razu przewagę. Udało jej się również dwukrotnie przełamać serwis osiemnastoletniej rywalki, dzięki czemu pierwszą partię wygrała, 6:3.

Dwa kolejne sety były już jednak dużo bardziej zacięte, gdyż z każdą następną piłką, Katerina Vankova grała lepiej. Drugiego seta wygrała, gdyż udało jej się w końcówce przełamać podanie Brózdy, natomiast walka w decydującej partii była pasjonująca. Trzeci set trwał blisko godzinę i trzydzieści minut, a całe spotkanie niemal trzy i pół godziny. Ostatecznie jednak trzeciego seta wygrała Czeszka po tie-break’u, 9:7.

Nie był to jedyny sukces mierzącej 183 centymetry Brózdy. Zawodniczka ta bardzo dobrze zaprezentowała się również w turnieju deblowym, gdzie jej partnerką była osiemnastoletnia Sylwia Zagórska. Polki, które były rozstawione z numerem drugim, przegrały jednak mecz finałowy z duetem słowackim, Michaela Pochabova i Patricia Veresova.