Stuttgart: Kubot już w ćwierćfinale!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Łukasz Kubot raz jeszcze potwierdził znakomitą formą. Polak pokonał Guillermo Garcię-Lopeza 4:6, 6:4, 6:3 i awansował do ćwierćfinału turnieju na ziemnych kortach w Stuttgarcie.

Dziś najlepszy polski tenisista zmierzył się z bardzo wymagającym rywalem, 38. w rankingu ATP, specjalistą od czerwonej mączki reprezentantem Hiszpanii. Potwierdził to pierwszy set, w którym Garcia-Lopez szybko wywalczył przełamanie i przewagę tą utrzymał do końca, broniąc po drodze dwa break pointy.

Łukasz Kubot takim przebiegiem wydarzeń specjalnie się nie przejął, cały czas grał agresywnie, często szukając akcji przy siatce. Już w gemie otwarcia drugiego seta Polak zdobył breaka, ale natychmiast przewagę stracił. Serwując przy stanie 4:5 Garcia-Lopez nie zdołał wyrównać, Kubot popisał się bowiem przy pierwszym setbolu znakomitym returnem pod końcową linię.

Decydujący set rozpoczął się w sposób wymarzony dla naszego reprezentanta. Kubot dwukrotnie przełamał serwis rywala i prowadziła już 5:0. Garcia-Lopez walczył do końca, zdołał odrobić stratę jednego breaka, ale serując przy wyniku 5:3 Polak wygrał gema „na czysto”, kończąc mecz ładnym forhendem po linii. Spotkanie trwało dwie godziny oraz dwadzieścia cztery minuty.

W ćwierćfinale turnieju Mercedes Cup Łukasz Kubot zagra z Santiago Giraldo. Kolumbijczyk sprawił niespodziankę w pierwszej rundzie, wygrywając z turniejową „dwójką” Jurgenem Melzerem. Dziś Giraldo pokonał Jeremy’ego Chardy 1:6, 7:5, 6:4.