Bad Gastein: zacięty bój i porażka Polek

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska przegrały w ćwierćfinale turnieju WTA w Bad Gastein. Pogromczyniami rozstawionych z „czwórką” Polek okazały się Czeszki, Eva Birnerova i Lucie Hradecka. Zwyciężyły one 5:7, 7;5, 10-8.

Spotkanie od początku do końca miało wyrównany przebieg. Pierwszą partię Polki wygrały dzięki przełamaniu w końcówce seta, a łącznie padło w niej pięć breaków. Identycznie przedstawia się ilościowy bilans drugiej partii. Niestety tym razem kluczowe przełamanie padło łupem Czeszek. Birnerova i Hradecka zwyciężyły 7:5 i wyrównany stan spotkania. W tie breaku meczowym również toczyła się zażarta walka. Ostatecznie o dwie piłki lepsze okazały się Czeszki, co automatycznie oznaczało koniec turnieju dla Jans-Ignacik i Rosolskiej.

Dla Klaudii Jans-Ignacik był to pierwszy turniej po ślubie, który odbył się 2 lipca. Gdy gdynianka zrobiła sobie przerwę w starach Alicja Rosolska walczyła w Budapeszcie wraz z Anabel Mediną Garrigues. Polka i Hiszpanka wygrały cały turniej w stolicy Węgier.

W Austrii Polki zdobyły 70 punktów do rankingu WTA. Zarobiły także 1650 dolarów. Przypomnijmy, iż w pierwszej rundzie Jans-Ignacik i Rosolska pokonały 6:1, 4:6, 108 Sarah Borwell i Katalin Marosi.

Wynik ćwierćfinału debla:
E. Birnerova, L. Hradecka (Czechy) – K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska, 4) 5:7, 7:5, 10-8

Sprawdź wszystkie czwartkowe wyniki turnieju WTA w Bad Gastein!