Bad Gastein: Polki w ćwierćfinale debla

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA w Bad Gastein. Rozstawione z „czwórką” Polki pokonały 6:1, 4:6, 10-8 Sarah Borwell i Katalin Marosi. Teraz spotkają się z Evą Birnerovą i Lucie Hradecką.

Polskie specjalistki od gry podwójnej wróciły do wspólnych występów po krótkiej przerwie, jaką Klaudia Jans zrobiła sobie ze względu na zamążpójście. W poprzednim tygodniu Alicja Rosolska grała w Budapeszcie razem z Anabel Mediną Garrigues. Polka i Hiszpanka sięgnęły w stolicy Węgier po tytuł.

W Bad Gastein Jans-Ignacik i Rosolska ponownie stanęły wspólnie do rywalizacji. Spotkanie pierwszej rundy z Sarah Borwell i Katalin Marosi rozpoczęły w imponującym stylu. Pierwszą partię wygrały 6:1, a po swoim podaniu straciły zaledwie 5 punktów. Obraz gry uległ zmianie w drugim secie. Brytyjka i Węgierka szybko wypracowały sobie przewagę podwójnego przełamania. Polki od stanu 0:4 odrobiły część strat, ale nie zdołały odwrócić losów partii. Przegrały tę część gry 4:6. Tie break meczowy miał wyrównany przebieg. Oba duety szły praktycznie punkt za punkt. Dopiero w końcówce Jans-Ignacik i Rosolska wyszły na prowadzenie i triumfowały 10-8.

W ćwierćfinale Polki zmierzą się z duetem czeskim, Evą Birnerovą i Lucie Hradecką. W pierwszej rundzie tenisistki zza południowej granicy wygrały 6:4, 7:6(1) z Daniellą Dominikovic i Laurą Siegemund.

Za występ w Bad Gastein Jans-Ignacik i Rosolska zapewniły sobie 70 punktów do rankingu WTA. Polki wzbogacą się również o 1650 dolarów.

Wynik pierwszej rundy debla:
K. Jans-Ignacik, A. Rosolska (Polska, 4) – S. Borwell, K. Marosi (Wielka Brytania, Węgry) 6:1, 4:6, 10-8

Sprawdź komplet środowych wyników turnieju WTA w Bad Gastein!