Bad Gastein: ciężki mecz Domachowskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Ponad dwie i pół godziny trwało spotkanie Marty Domachowskiej z Ludmiłą Kiczenok, w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju w Bad Gastein. Polka wygrała 5:7, 6:3, 6:4.

Domachowksa (227) jest notowana o 150 pozycji wyżej od 18-letniej Ukrainka, a jednak była bardzo blisko porażki. W pierwszym secie Kiczenok prowadziła 5:2, Polka zdołała doprowadzić do wyrównania, ale następnie przegrała dwa kolejne gemy.

W drugim secie Domachowska lepie radziła sobie z serwisem rywalki, wywalczyła trzy przełamania i wygrała 6:3. Wydawało się, iż Polka mecz ma już pod kontrolą, szczególnie, że na początku decydującej partii wywalczyła przełamanie. Kiczenok zdołała wyrównać, ale w końcówce warszawianka zdobyła jeszcze jednego breaka i wygrała cały mecz w dwie godziny oraz trzydzieści jeden minut.

Marta Domachowska po raz kolejny miała duże problemy z serwisem. W dzisiejszym spotkaniu Polka popełniła 12 podwójnych błędów. W drugiej rundzie eliminacji rozstawiona z numerem sześć Domachowska zagra z Chorwaktą Silvią Njirić lub Austriaczką Nicole Rottmann. Awans do turnieju głównego dają trzy wygrane.