Jerzy Janowicz zagra w finale juniorskiego US Open!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: usopen.org, foto: usopen.org

Jerzy Janowicz jest absolutną rewelacją tegorocznego juniorskiego US Open. W dniu dzisiejszym siedemnastoletni tenisista z Lodzi awansował do jutrzejszego finału. W półfinale okazał się lepszy od Włocha Thomasa Fabbiano (nr 11), który od dłuższego czasu uważany jest za jednego z najlepszych juniorów na świecie.

Pierwsza partia była znakomita w wykonaniu Polaka, który raz po raz bombardował swojego przeciwnika potężnymi serwisami. Przypomnijmy, że Janowicz serwując wykorzystuje przy tym swoje nieprzeciętne warunki fizyczny (202 centymetry). Ostatecznie Fabbiano zdołał wygrać w tym secie zaledwie dwa gemy.

Zdecydowanie bardziej zacięta była druga partia tego spotkania, kiedy to zawodnicy toczyli ze sobą świetną walkę. Ostatecznie o wyniku tej partii musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie lepszy okazał się włoski zawodnik – Fabbiano wygrał 7:2.

Bardzo podobny przebieg miał decydujący set, w którym obaj zawodnicy wygrywali pewnie własne gemy serwisowe. Ponownie o wyniku seta, a tym razem także całego meczu, musiał decydować tie-break. Tym razem jednak znacznie lepiej ten ważny fragment gry rozegrał Polak, wygrywając 7:1. Przeciwnikiem finałowym polskiego tenisisty będzie Matteo Trevisan (nr 3), lub Ricardas Berankis (nr 15).