Wimbledon: mecz Kubota przerwany, Fyrstenberg i Matkowski ciągle czekają

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wimbledon.org, foto: wimbledon.org

Pojedynek pierwszej rundy debla pomiędzy Łukaszem Kubotem i Markiem Knowlesem a Chrisem Guccione i Adilem Shamasdinem został przerwany z powodu zapadających ciemności i zostanie dokończony jutro. Polak i reprezentant Wysp Bahama wygrali pierwszego seta 6:1, ale drugiego przegrali w tie breaku.

Łukasz Kubot, który świetnie radzi sobie w singlowym turnieju w Wimbledonie, wciąż nie rozegrał meczu deblowego. Deszcz przeszkadzał tenisistom również w czwartek. Mecz Polaka i reprezentanta Wysp Bahama z Guccione i Shamasdinem został wyznaczony jako trzeci na korcie numer 6. Jednak ze względu na bardzo długi pierwszy pojedynek, który zakończył się wynikiem 21:19 w trzecim secie, Kubot i Knowles nie zdołali dokończyć swojego meczu z powodu zapadających ciemności. Pierwszego seta wygrali gładko 6:1, ale w drugim walka była już bardzo wyrównana. Australijsko-kanadyjska para zdołała w tie breaku zwyciężyć 7:5 i doprowadzić do wyrównania. Trzeci set zostanie rozegrany jutro.

Na kort ciągle nie wyszli Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy mieli dziś zagrać Colinem Flemingiem i Rossem Hutchinsem, ale ich mecz został odwołany. Miejmy nadzieje, że jutro pogoda pozwoli naszym najlepszym deblistom rozegrać mecz pierwszej rundy.

Wynik pierwszej rundy:
Ł. Kubot, M. Knowles (Polska, Bahama, 10) – C. Guccione, A. Shamasdin (Australia, Kanada) 6:1, 6:7(5) mecz przerwany