Jerzy Janowicz lepszy od Władimira Ziniakowa

/ Jarosław Skoczylas , źródło: usopen.org, foto: usopen.org

Jerzy Janowicz sprawił dziś kolejną niespodziankę i awansował do trzeciej rundy juniorskiego turnieju US Open, który od poniedziałku odbywa się na twardych kortach w Nowym Jorku. Najlepszy obecnie polski junior wyeliminował w dzisiejszym spotkaniu reprezentanta Rosji, Władimira Ziniakowa (104 ITF).

Pierwszy set tego spotkania zaczął się lepiej dla siedemnastoletniego Polaka, który starał się narzucać rywalowi własny styl gry. Po około trzydziestu minutach, Janowicz prowadził 5:3 i miał szansę, aby swoim serwisem zakończyć seta. Niestety Ziniakow pokazał, że jest zawodnikiem bardzo walecznym – zdołał przełamać Polaka, a zaraz potem wygrać własnego gema serwisowego. Do końca seta żaden z nich nie miał już okazji na przełamania, dlatego o końcowym rezultacie decydował tie-break. W nim nieznacznie lepszy okazał się Janowicz, który wygrał 7:5.

Zdecydowanie słabiej nasz tenisista zaprezentował się w drugiej odsłonie spotkania, kiedy to popełniał znacznie więcej niewymuszonych błędów. Ziniakow natychmiast wykorzystał tę sytuację i zdołał wygrać drugą partię, 6:3.

Mylił się jednak ten, kto myślał, że pewnie grający Rosjanin wygra także seta trzeciego. W decydującej o zwycięstwie partii pełnię swoich możliwości pokazał Janowicz, który ostatecznie wygrał 6:4, a całe spotkanie 2:1 w setach. Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Australijczyk, Bernard Tomic.