Eastbourne: Polacy nie obronią tytułu

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Niepokonani dotąd w Eastbourne Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski nieoczekiwanie już na pierwszej rundzie zakończyli tegoroczne zmagania w AEGON International. Polacy przegrali z Jonathanem Erlichem i Andy Ramem 4:6, 4:6.

Korty trawiaste w Eastbourne były dotąd wyjątkowo szczęśliwe dla polskich deblistów. Wygrali oni tu w swoim debiucie w 2009 roku, a w ubiegłym sezonie obronili tytuł. Niestety tym razem żegnają się z turniejem rozgrywanym na południu Anglii już po pierwszym spotkaniu.

Fyrstenberg i Matkowski nie mieli łatwego losowanie, gdyż już w pierwszej rundzie trafili na utytułowanych deblistów z Izraela. Erlich i Ram wyeliminowali w tym roku naszych deblistów w pierwszej rundzie w Miami, a teraz powtórzyli to osiągnięcie w Eastbourne.

W obu setach dzisiejszego meczu doszło tylko do jednego przełamania. Fyrstenberg oraz Matkowski mieli łącznie w spotkaniu cztery break pointy, ale żadnego z nich nie wygrali. Duet z Izraela wykorzystał natomiast dwie z trzech okazji na przełamanie. Mecz trwał sześćdziesiąt dwie minuty.