Eastbourne: udany początek Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w swoim pierwszym tegorocznym spotkaniu na korcie trawiastym pokonała w Eastbournę Jarmilę Gajdosovą 7:6(5), 7:5.

Dwanaście asów serwisowych nie dało Australijce zwycięstwa nad naszą tenisistką, chociaż zawodniczka z Antypodów w obu partiach była bliska sukcesu. W pierwszym secie Gajdosova prowadziła 4:2, a w drugim nawet 5:2. Radwańska za każdym razem odrabiały jednak straty i okazywała się skuteczniejsza w samej końcówce. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia dziewięć minut.

Agnieszka Radwańska w całym meczu miała pięć asów i trzy podwójne błędy; Polka wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie, trzykrotnie tracąc własne podanie. Był to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistkami. Krakowianka udanie zrewanżowała się Australijce za trzysetową porażkę w Madrycie.

W drugiej rundzie turnieju AEGON International Agnieszka Radwańska zmierzy się z Francescą Schiavone (nr 4) lub Kaią Kanepi.

Zawody w Eastbourne zaliczane są do kategorii WTA Premier Pre-Grand Slam. Łączna pula nagród wynosi 618 tysięcy dolarów. Z najwyższym numerem rozstawienia występuje Wiera Zwonariowa.