Birmingham: deblowa porażka Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: AFP

Urszula Radwańska zakończyła już swój udział w turnieju WTA w Birmingham. Po wtorkowej porażce w singlu 20-letnia Polka odpadła również z rywalizacji w grze podwójnej. Wraz z Ariną Rodionową przegrały w pierwszej rundzie 2:6, 4:6 z najwyżej rozstawionymi Liezel Huber i Lisą Raymond.

Już przed meczem wiadomo było, że faworytkami są Amerykanki. Para numer jeden imprezy nie zawiodła i nie pozwoliła polsko-rosyjskiemu duetowi na sprawienie niespodzianki. W pierwszej odsłonie rywalki dwukrotnie przełamały „naszą” parę. Radwańskiej i Rodionowej nie udało się odpowiedzieć choćby jednym breakiem. Nieco bardziej wyrównany obraz gry miał miejsce w drugim secie. Huber i Raymond zdobyły w nim tylko o 4 punkty więcej od Polki i Rosjanki. Wystarczyło im to jednak do zdobycia jedynego w tej części meczu przełamania i zwycięstwa 6:4. Całe spotkanie trwało 61 minut.

We wtorek Urszula Radwańska przegrała w pierwszej rundzie singla. Pogromczynią Polki została Alison Riske, która triumfowała w trzech setach. W przyszłym tygodniu 20-letnią krakowiankę czeka występ w eliminacjach Wimbledonu. Ula wraca do Londynu po dwuletniej przerwie, gdyż w poprzednim sezonie start na trawie uniemożliwiła jej kontuzja kręgosłupa.

Wynik pierwszej rundy debla:
L. Huber, L. Raymond (USA, 1) – U. Radwańska, A. Rodionowa (Polska, Rosja) 6:2, 6:4