Małe problemy Katarzyny Piter w II rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: usopen.org, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Katarzyna Piter (nr 16) awansowała do trzeciej rundy juniorskiego turnieju US Open, który od poniedziałku odbywa się na kortach twardych w Nowym Jorku. Polska zawodniczka miała jednak małe problemy dzisiaj z wyeliminowaniem reprezentantki gospodarzy, Alison Riske. Tenisistka ze Stanów Zjednoczonych jest obecnie sklasyfikowana na początku dziesiątej setki rankingu ITF (Piter jest dziewiętnasta).

Początek spotkania był wymarzony dla Piter, która zaczęła od agresywnych uderzeń, co w końcu przyniosło efekt podwójnego przełamanie i prowadzenia 5:0. Wtedy to Amerykanka zdobyła jedynego gema w tym secie, gdyż przy stanie 5:1, Polka bardzo pewnie wygrała swoje podanie.

W drugiej partii wydawało się, że gra nadal będzie się odbywała pod dużą przewagę Piter, jednak jak się okazała Riske miała jeszcze dużą ochotę do walki. Przegrywając już 0:3, amerykańska tenisistka zdobyła cztery kolejne gemy, w tym dwukrotnie przełamując serwis naszej zawodniczki. Co więcej trzeba zauważyć, że rywalka miała także szansę, aby wyjść na prowadzenie 5:3. Wtedy to jednak Piter zaczęła grać lepiej i wygrała drugiego seta, 6:4.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka naszą tenisistkę w trzeciej rundzie, gdzie jej rywalką będzie Anastazja Pawluczenkowa. Rosjanka (nr 1) jest obecnie sklasyfikowana na drugim miejscu w rankingu juniorskim, tuż za Urszulą Radwańską. Znając jednak możliwości Polki, możemy być pewni, że postara się sprawić niespodziankę.

Wynik II rundy turnieju singlowego:
Katarzyna Piter (Polska, 16) – Alison Riske (USA, WC) 6:1, 6:4

Wynik I rundy turnieju deblowego:
K.Piter, L.Jurikova (Polska, Słowacja, 4) – J.Konta, N.Lertcheewakarn (Australia, Tajlandia) 6:3, 6:7(5), 7:6(7)