Porażka Karoliny Kosińskiej w Denain

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Karolina Kosińska (nr 3) odpadła w drugiej rundzie eliminacji turnieju Open Gaz de France de la Porte du Hainaut, który odbywa się we francuskim Denain (pula nagród 75 000 USD). Polska zawodniczka we wczorajszym spotkaniu okazała się lepsza od piętnastoletniej Karoliny Pliskovej, która jest uważana za wielki talent czeskiego tenisa.

Mecz pomiędzy Polką (327 WTA) i Pliskovą (923 WTA) był jednostronnym widowiskiem, gdyż młoda reprezentantka Czech nie potrafiła się dostosować do poziomu gry, prezentowanego przez Kosińską. 21-letnia Polka ostatecznie oddała swojej przeciwniczce zaledwie cztery gemy.

Znacznie trudniej naszej zawodniczce było odnieść zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu, gdzie jej rywalką była Mandy Minella (678 WTA). Reprezentantka Luksemburga była już kiedyś notowana na 226 miejscu w rankingu WTA i pokazała dzisiaj, że nie zapomniała jak się gra w tenisa.

Dwa pierwsze sety były wprawdzie bardzo wyrównane – pierwszego wygrała Kosińska po tie-break’u, natomiast w drugiej partii Minella wygrała 7:5, zdobywając dwa kolejne gemy od stanu 5:5. Decydujący set był jednak jednostronnym widowiskiem, gdyż Polka zupełnie opadła z sił, popełniając dużą ilość prostych błędów.