Roland Garros: stracona szansa Radwańskiej; Polka przegrywa z Szarapową

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie wystąpi w ćwierćfinale Roland Garros. Polka prowadziła w pierwszym secie z Marią Szarapową 3:0, a w drugiej partii miała cztery setbole, ale cały mecz przegrała 6:7(4), 5:7.

Najlepsza polska tenisistka przez cały mecz starała się zatrzymywać huraganowe ataki Szarapowej i zmuszać Rosjankę do błędów. Długimi momentami naszej tenisistce ta sztuka się udawało, ale niestety w kluczowych momentach lepsza okazywała się była liderka rankingu.

Radwańska znakomicie spotkanie rozpoczęła, wygrywając trzy pierwsze gemy i przełamując serwis rywalki „na czysto”. Od tego momentu Szarapowa znacząco podniosła jednak poziom gry, rażąc naszą zawodniczkę potężnymi serwisami oraz uderzeniami z głębi kortu. Kluczowy dla pierwszej partii okazał się siódmy gem. Polka obroniła cztery break pointy, ale piątego już nie dała rady. Ostatecznie doszło do rozgrywki tie breakowej, w której Radwańska od stanu 3:3 przegrała cztery z pięciu kolejnych piłek.

Początek drugiego seta sugerował, iż mecz nie potrwa już długo, gdyż Rosjanka pewnie wygrała dwa pierwsze gemy. Radwańska zdołała jednak szybko doprowadzić do wyrównania i była blisko przełamania w piątym gemie. Sztuka ta powiodła się Polce w siódmym gemie, a następnie wygrała jeszcze własne podanie i prowadziła 5:3. Od tego momentu zaczął się jednak dramat krakowianki. Nie wykorzystała ona najpierw setbola przy serwisie Szarapowej. Serwując przy stanie 5:4 Radwańska prowadziła 40:0, ale przegrała pięć piłek z rzędu! Niestety Polka nie zdołała się już po tym „ciosie” podnieść, szczególnie, iż miała coraz większe problemy z poruszaniem się po korcie. Mecz skończył się po równo dwóch godzinach gry.

Przebieg meczu dobrze oddają jego statystki. Szarapowa w całym spotkaniu odnotowała 44 niewymuszone błędy, ale również 47 uderzeń kończących. Rosjanka popełniła też siedem asów oraz taką samą ilość podwójnych błędów. Radwańska natomiast miała na koncie 12 niewymuszonych błędów i 13 „winnerów”.