Roland Garros: Fyrstenberg żegna się z turniejem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Wyjątkowo nieudany okazał się tegoroczny French Open dla Mariusza Fyrstenberga. Polak po porażce w pierwszej rundzie debla, odpadł również po pierwszym spotkaniu mikstowym.

Mariusz Fyrstenberg do turnieju mikstowego zgłosił się w duecie z reprezentantką Tajwanu Su-Wei Hsieh. Już w pierwszej rundzie trafili na bardzo wymagającą parę, rozstawionych z numerem cztery Maksa Mirnego oraz Jelenę Wiesninę.

Spotkanie miało zacięty przebieg. W pierwszym secie nie doszło do żadnego przełamania, a w tie breaku lepsi okazali się Fyrstenberg oraz Hsieh 7-5. W drugiej partii „nasz” duet nie serwował już tak dobrze, dwukrotnie stracił podanie, samemu zdobywając jedno przełamanie. Przy wyniki 1-1 w setach o losach rywalizacji mikstowej decyduje super tie break. Tego Mirny i Wiesnina wygrali 10-7. Mecz trwał godzinę oraz dwadzieścia dziewięć minut.

W turnieju mikstowym jest jeszcze Marcin Matkowski, który gra w parze z inną reprezentantką Tajwanu – Chia-Jung Chuang. W sobotę zagrają oni mecz drugiej rundy z Leanderem Paesem oraz Iveta Benesova.

Wynik pierwszej rundy miksta:
M. Mirny, J. Wiesnina (Białoruś, Rosja, 4) – M. Fyrstenberg, S. Hsieh (Polska, Tajwan) 6:7(5), 6:4, 10-7