Bez Polaków w finale Opole Cup, zwycięstwo Koniusza i Kowalczyka

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Edward Seator i Carlos Poch-Gradin (nr 3/SE) zagrają w niedzielnym finale turnieju Opole Cup (pula nagród 10 000 USD), który od poniedziałku odbywa się na Dolnym Śląsku. Brytyjczyk i Hiszpan w półfinałach pokonali dwóch Polaków, Seator – Panfila, natomiast Poch-Gradin Roberta Godlewskiego (nr 5).

Obie konfrontacja półfinałowe były bardzo zacięte i trwały trzy sety. Nieco więcej szans na awans do finału miał Grzegorz Panfil, który w trzech poprzednich spotkaniach, nie stracił nawet jednego seta. Mecz z Seatorem nie ułożył się jednak dla niego zbyt dobrze, gdyż w pierwszym secie popełniał sporo błędów, co poskutkowało wysoką przegraną.

Zdecydowanie lepszą grę 19-latka z Zabrza oglądaliśmy w drugiej partii, kiedy to potrafił doprowadzić do wyrównanej końcówki (5:5), by potem wygrać dwa kolejne gemy, a co za tym idzie – drugą partię.

Ostatni set jednak ponownie należał do Brytyjczyka, który w Opolu prezentuje zaskakująco dobrą formę. Seator wygrał w turnieju już cztery spotkania, w tym trzy po trzysetowej walce. Pokonanym przez Brytyjczyka został m.in. najwyżej rozstawiony w Opolu reprezentant Monaco, Benjamin Balleret.

Zdecydowanie więcej powodów do radości przysporzył polskim fanom turniej deblowy, w którym zwycięstwo odnieśli Błażej Koniusz i Mateusz Kowalczyk. Polacy (nr 3) po bardzo łatwym spotkaniu, rozgromili Benjamina Ballereta i Clementa Morela.

Wyniki półfinałów turnieju singlowego:
Edward Seator (Wielka Brytania) – Grzegorz Panfil (Polska) 6:2, 5:7, 6:3
Carlos Poch-Gradin (Hiszpania, 3/SE) – Robert Godlewski (Polska, 5) 3:6, 6:3, 6:3

Wynik finału turnieju deblowego:
Błażej Koniusz, Mateusz Kowalczyk (Polska, 3) – Benjamin Balleret, Clement Morel (Monaco, Francja, 4) 6:1, 6:1