Bruksela: Jans i Rosolska w półfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska awansowały do półfinału deblowego turnieju WTA Premier w Brukseli. Rozstawione z „dwójką” Polki pokonały w swoim meczu ćwierćfinałowym duet z Australii, Casey Dellacqua i Anastasię Rodionovą. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 7:6(5).

W pierwszym secie Polki okazały się lepsze o jedno przełamanie i o jeden punkt. O ich zwycięstwie zadecydowała znakomita skuteczność przy break pointach. Klaudia i Alicja wykorzystały obie szanse na odebranie rywalkom podania. W drugiej partii wyraźnie obniżyła się dyspozycja serwisowa w obu duetach. Raz za razem na korcie w Brukseli dochodziło do przełamań. Każda z par straciła podanie czterokrotnie i konieczne stało się rozegranie tie breaka. W decydującej batalii lepsze okazały się wyżej klasyfikowane Polki, zwyciężając 7:5. Mecz trwał 1 godzinę i 20 minut.

O finał Polki zagrają w piątek z Sofią Arvidsson i Andreją Klepac. Szwedzko-słoweńska para dość nieoczekiwanie wyeliminowała w ćwierćfinale duet numer trzy, Raquel Kops-Jones i Abigail Spears.

Za występ w Brukseli Jans i Rosolska mają zapewnione już po 200 punktów do deblowego rankingu WTA. Wzbogacą się także o kwotę 9250 dolarów. Turniej w stolicy Belgii jest ostatnim sprawdzianem formy przed wielkoszlemowym Roland Garros. Dotychczasowe wyniki na mączce naszych specjalistek od gry podwójnej nie zachwycały. Jans i Rosolska wygrały po jednym meczu w Stuttgarcie i Madrycie.

Wynik ćwierćfinału debla:
K. Jans, A. Rosolska (Polska, 2) – C. Dellacqua, A. Rodionova (Australia) 6:4, 7:6(5)

Zobacz komplet czwartkowych wyników turnieju WTA w Brukseli!