Paryż: zwycięski debiut Linette

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Doskonały debiut w turnieju wielkoszlemowym odnotowała Magda Linette. Polka w pierwszej rundzie eliminacji French Open pokonała Claire De Gubertanis 6:4, 6:3.

Linette potwierdziła, iż różnica czterdziestu dziewięciu miejsce w rankingu na jej korzyść nie jest przypadkowa i pewnie pokonała 25-letnią Francuzkę.

Polka, która w lutym skończyła dziewiętnaście lat, znakomicie zaczęła spotkanie i prowadziła już 4:0. De Gubertanis odrobiła jednego breaka, ale na więcej nasza tenisistka już jej nie pozwoliła.

W drugim secie Linette miała zaledwie 38 procent trafionego pierwszego podania (9 na 24), a mimo to ani raz nie dała się przełamać rywalce. Polka wykorzystała zaś dwa z czterech break pointów, wygrywając cały mecz po osiemdziesięciu dwóch minutach.

W drugiej rundzie eliminacji Magda Linette zmierzy się z Mandy Minellą. Tenisistka z Luksemburga pokonała dziś Urszulę Radwańską 6:2, 7:5.