Bruksela: Jans i Rosolska w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska awansowały do ćwierćfinały turnieju w Brukseli. Rozstawione z numerem dwa Polki pokonały w swoim pierwszym spotkaniu Emmę Laine oraz Selimę Sfar 7:6(5), 6:1.

Tylko pierwszy set dzisiejszej konfrontacji okazał się wyrównany. Finka i Turczynka prowadziły w nim już nawet 5:3, ale Polki zdołały doprowadzić do tie breaka i wygrać go 7-5. W drugiej partii Jans oraz Rosolska obroniły wszystkie pięć break pointów przy własnym podaniu, a same wykorzystały obie okazje na przełamanie rywalek. Mecz trwał godzinę i trzydzieści trzy minuty.

W ćwierćfinale rywalkami Polek będą Australijki Casey Dellacqua oraz Anastasia Rodionova.

Turniej w Brukseli zaliczany jest do kategorii „Premier”, a łączna pula nagród wynosi 618 tysięcy dolarów. Jest to pierwsza edycja imprezy, która zastąpiła w kalendarzu WTA turniej warszawski.

Wynik pierwszej rundy:
K. Jans, A. Rosolska (Polska, 2) – E. Laine, S. Sfar (Finlandia, Turcja) 7:6(5), 6:1