Paryż: turniej główny nie dla Janowicza

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Jerzy Janowicz po jednym spotkaniu zakończył swój tegoroczny występ na kortach Roland Garros. Polski tenisista stoczyły wyrównany pojedynek z wyżej notowanym Denisem Gremelamyrem, ale ostatecznie przegrał 5:7, 6:3, 4:6.

Zgodnie z przypuszczeniami w całym spotkaniu doszło do niewielu przełamań. Pierwsze z nich miało miejsce w dwunastym gemie, kiedy to niestety presji nie wytrzymał Janowicz. W drugiej partii łodzianin przy własnym podaniu przegrał zaledwie dwie piłki, a samemu dwukrotnie przełamał serwis Niemca.

Niestety Janowicz nie zdołał podtrzymać dobrej passy w trzecim secie i już w gemie otwarcia stracił swój serwis. Okazał się to moment kluczowy, gdyż do końca meczu obaj tenisiści wygrywali własne podanie. Gremelmay wykorzystał przy stanie 40:30 pierwszego meczbola. Spotkanie trwało godzinę i czterdzieści dziewięć minut.

Po porażce Jerzego Janowicza w eliminacjach do Roland Garros pozostał jeszcze Łukasz Kubot. W środę zmierzy on się z Brazylijczykiem Julio Silvą, który pokonał dziś Albano Olivettiego 6:7(6), 6:3, 10:8.