Paryż: udane otwarcie Kubota

/ Michał Jaśniewicz , źródło: rolandgarros.com, foto: AFP

Łukasz Kubot jest już w drugiej rundzie eliminacji French Open. Najlepszy polski tenisista pokonał dziś Petera Polansky’ego 6:7(3), 6:1, 6:0.

Kubot notowany jest w rankingu o blisko sto pozycji wyżej od Polansky’ego i był zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji. Początek meczu pokazał jednak, iż o zwycięstwo może nie być wcale tak łatwo.

W pierwszym secie Polansky serwował już przy stanie 5:3. Kubot zdołał doprowadzić do tie breaka, ale przegrał w nim od stanu 3-3 cztery kolejne piłki. Partia ta trwała aż siedemdziesiąt sześć minut. W dwóch kolejnych setach Polak potrafił przejąć całkowicie inicjatywę i wygrał dwanaście z kolejnych trzynastu gemów.

W drugiej rundzie eliminacji Łukasz Kubot zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Albano Olivettim lub Brazylijczykiem Julio Silvą. Jeszcze dzisiaj swój pierwszych mecz eliminacyjny rozegra Jerzy Janowicz, którego rywalem będzie Denis Gremelmay.