Bruksela: Domachowska nie sprostała Kanepi

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Marta Domachowska przegrała w decydującej fazie eliminacji do turnieju w Brukseli z Kaią Kanepi 6:7(5), 3:6.

Domachowska może mówić o sporym pechu. W stolicy Belgii prezentowała bardzo solidną dyspozycję, ale w finale eliminacji przyszło jej się zmierzyć z szesnastą tenisistką rankingu. Kanepi na występ w Brussels Open zdecydowała się w ostatniej chwili, dlatego też musiała grać w eliminacjach.

Polka postawiła notowanej o ponad dwieście pozycji wyżej rywalce trudne warunki. Domachowska miała w meczu stuprocentową skuteczność wykorzystanych break pointów (2 na 2), ale niestety okazała się to za mało.

Pierwszego seta Kanepi rozstrzygnęła w tie breaku 7-5, zaś w drugim wygrała od stanu 2:3 cztery kolejne gemy. Mecz trwał godzinę i trzydzieści dziewięć minut.