Bruksela: Domachowska przed trudnym zadaniem

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Marta Domachowska wygrała swój drugi mecz w Brukseli. Polka pokonała Julię Glushko 6:4, 3:6, 6:1 i awansowała do decydującej fazy eliminacji zawodów Brussels Open.

25-letnia Domachowska walczy o swój pierwszy w tym sezonie udział w turnieju głównym WTA Tour. Polkę od tego celu dzieli jeden mecz. Dziś w godzinę i pięćdziesiąt jeden minut pokonała reprezentantkę Izraela.

W pierwszym secie Domachowska nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała jedynego break pointa do jakiego doprowadziła. W drugim secie obie tenisistki miały stuprocentową skuteczność wygranych break pointów – Glushko dwukrotnie przełamała nasza tenisistkę, zaś Polka zdobyła jednego breaka.

Decydującą partię całkowicie zdominowała Polka, która przegrała łącznie dziesięć piłek i jednego gema. Domachowska miała co prawda tylko 41 procent trafionego pierwszego podania, ale i tak nie dała rywalce żadnej okazji na przełamanie.

Wyjątkowo trudne zadanie czekać będzie warszawiankę w decydującym o awansie do turnieju głównego spotkaniu. Rywalką Domachowskiej będzie bowiem osiemnasta w rankingu Kaia Kanepi. Estonka na występ w Brukseli zdecydowała się w ostatniej chwili i dlatego musi przebijać się przez eliminacje.