Rzym: porażka Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska już po swoim pierwszym spotkaniu singlowym zakończyła występ w turnieju w Rzymie. Rozstawiona z numerem osiem Polka przegrała z Jeleną Wiesniną 6:3, 2:6, 1:6.

Radwańska w pierwszej rundzie turnieju miała „wolny los”, a w drugiej trafiła na 41. w. rankingu WTA reprezentantkę Rosji. Pierwszy set Polka zapisała na swoje konto, co prawda przegrała pierwsze dwa gemy, ale sześć z siedmiu kolejnych to ona wygrała.

W dwóch kolejnych setach krakowianka miała ogromne problemy z wygrywaniem swoich gemach serwisowych, udało się jej to tylko jeden raz – w trzeciej partii. W drugim secie Radwańska zdobyła tylko sześć punktów przy własnym podaniu, w tym ani jednego po drugim serwisie. Mecz trwał dwie godziny oraz siedem minut.

Agnieszka Radwańska w stolicy Włoch walczy jeszcze w turnieju deblowym, występując w parze z Danielą Hantuchovą. Dziś zagrają one mecz drugiej rundy z Kvetą Peschke oraz Katariną Srebotnik.