Rzym: Kubot nie zatrzymał Djokovicia

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Do 33 zwycięstw w tym roku przedłużył swoją passę Novak Djoković. Tym razem kosztem Łukasza Kubota, który ani przez chwilę nie był w stanie zagrozić rozpędzonemu Serbowi. Polak zdobył trzy gemy w całym meczu, przegrywając 0:6, 3:6.

Pierwszy set był całkowicie jednostronny. Kubot bardzo słabo serwował, nie potrafił wejść w uderzenie i wszystko, na co go było stać, to zdobycie dziewięciu piłek. Djoković grał pewnie i regularnie, dzięki czemu po 26 minutach zwyciężył do zera.

Nieco lepiej sytuacja wyglądała w drugiej partii. Początek jednak nie zwiastował niczego dobrego, bo Serb od razu zdobył kolejne przełamanie. Na szczęście resztę gemów przy swoim podaniu Kubot utrzymał. Na niewiele to się zdało, bowiem przy serwisie Djokovicia nie miał nic do powiedzenia i przegrał ostatecznie 3:6.