Rzym: Kubot w drugiej rundzie; kolejnym rywalem Djoković!

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy turnieju w Rzymie. Polak pokonał Pablo Cuevasa 7:6(1), 2:6, 6:2, a jego kolejnym rywalem będzie niepokonany w tym roku Novak Djoković.

Kubot w stolicy Włoch odniósł trzecie kolejne zwycięstwo. Dziś spotkał się z 57. w rankingu ATP reprezentantem Urugwaju, który do turnieju głównego również przedzierał się przez eliminacje.

W pierwszym secie Polak nie wykorzystał żadnej z sześciu szans na przełamanie, ale obronił też oba break pointy przy własnym podaniu, a w tie breaku okazał się wyraźnie lepszy. W drugim secie Kubot wciąż nie potrafił przełamać Cuevasa, marnując pięć break pointów. Dla odmiany 25-letni Urugwajczyk okazał się bardziej skuteczny w tym elemencie, wygrywając od stanu 2:2 cztery kolejne gemy.

W decydującym secie Łukasz Kubot nareszcie znalazł receptę na serwis rywala z Ameryki Południowej, wykorzystał dwie z czterech okazji na przełamanie, a przy swoim podaniu przegrał tylko sześć piłek. Mecz trwał dwie godziny oraz czterdzieści dwie minuty.

Zwycięstwo nad Urugwajczykiem sprawiło, iż Łukasz Kubot zagra w drugiej rundzie turnieju Internazionali BNL d’Italia z Novakiem Djokoviciem, który w tym sezonie nie przegrał jeszcze spotkanie, a w niedziele triumfował w zawodach Mutua Madrid Open, wygrywając w finale Rafaelem Nadalem. Czy Polak będzie pierwszym tenisistą, który pokona w 2011 roku Novaka Djokovicia?