Panfil pokonał Owsiana, Godlewski lepszy od Morela

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Bardzo dobrze spisali się polscy zawodnicy w ćwierćfinałach turnieju Opole Cup, który od poniedziałku odbywa się na Dolnym Śląsku (pula nagród 10 000 USD). W półfinałach turnieju zobaczymy Grzegorza Panfila i Roberta Godlewskiego (nr 5). Szczególnie wygrana tego drugiego jest sporą niespodzianką, gdyż wyeliminował on wyżej notowanego Francuza Clementa Morela (433 ATP), który był rozstawiony z numerem drugim.

Pierwszy set tego spotkania przebiegał absolutnie pod dyktando 23-latka z Francji, który od pierwszej piłki narzucił Polakowi własny styl gry. Godlewski nie radził sobie z uderzeniami Morela, co ostatecznie zakończyło się zdobyciem zaledwie jednego gema.

Zupełnie odwrotną sytuację oglądaliśmy w drugiej opartii tego meczu, kiedy to polski zawodnik zaczął zdecydowanie lepiej grać. Ostatecznie w dwóch kolejnych setach lepszy okazał się Robert Godlewski, który oddał swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy! Przeciwnikiem doświadczonego Polaka w półfinale będzie Carlos Poch-Gradin, który znajduje się w bardzo dobrej formie.

W półfinale opolskiego turnieju zobaczymy także Grzegorz Panfila, który wyeliminował we wczorajszym ćwierćfinale Kacpera Owsiana (kwalifikant). 19-latek z Zabrza oddał swojemu starszemu o dwa lata rywalowi siedem gemów. Polski tenisista ma na pewno duże szanse na awans do finału, gdyż w dzisiejszym półfinale zmierzy się z Edwardem Seatorem (808 ATP).

Wyniki ćwierćfinałów turnieju singlowego:
Edward Seator (Wielka Brytania) – Gvidas Sabeckis (Litwa, 6) 7:5, 3:6 7:6(4)
Grzegorz Panfil (Polska) – Kacper Owsian (Polska, Q) 6:4, 6:3

Carlos Poch-Gradin (Hiszpania, 3/SE) – Karel Triska (Czechy, 7) 6:4, 6:7(2), 6:3
Robert Godlewski (Polska, 5) – Clement Morel (Francja, 2) 1:6, 6:0, 6:2