Rzym: Kubot w turnieju głównym

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Łukasz Kubot przeszedł eliminacje turnieju Internazionali BNL d’Italia w Rzymie. 28-letni Polak pokonał w niedzielę Blaza Kavcicia i w pierwszej rundzie imprezy głównej zagra z innym kwalifikantem, Pablo Cuevasem. Stawką tego spotkania będzie możliwość gry z najlepszym tenisistą sezonu, Novakiem Djokoviciem.

Najlepszy polski singlista pokonał w eliminacjach turnieju w Rzymie dwóch rywali z pierwszej setki. Najpierw okazał się lepszy od Portugalczyka Frederico Gila, a w meczu decydującym o awansie wygrał z 6:2, 2:6, 6:3 z Blazem Kavciciem.

W pierwszym secie Kubot aż trzykrotnie przełamał 24-letniego Słoweńca. Kavcić wprawdzie zdołał odrobić stratę poniesioną na samym początku spotkania, ale później ton rywalizacji nadawał Polak. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to notowany na 81. pozycji w rankingu ATP Słoweniec trzykrotnie przełamał lubinianina, tracąc tylko raz własne podanie. Na szczęście w decydującej odsłonie Kubot odzyskał dyspozycję z seta otwarcia. Nasz reprezentant był autorem jedynego przełamania, dzięki któremu zwyciężył 6:3 i po 2 godzinach i 10 minutach walki zapewnił sobie miejsce w drabince głównej.

Rywalem Kubota w pierwszej rundzie turnieju głównego będzie Pablo Cuevas. Notowany na 52. miejscu w rankingu ATP Urugwajczyk również grał w eliminacjach, w których w dwóch setach pokonał Enrico Burziego i w trzech Carlosa Berclocq. Polak spotkał się już w tym sezonie z Cuevasem, w Buenos Aires, również na nawierzchni ziemnej. Wówczas po zaciętym spotkaniu zwyciężył 25-letni Urugwajczyk.

Na kortach Foro Italico w Rzymie Polacy zaprezentują się również w turnieju gry podwójnej. Kubot wraz z Oliverem Marachem zostali rozstawieni z „szóstką” i podobnie jak grający z „piątką” Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski otrzymali wolny los w pierwszej rundzie.