Madryt: Amerykanie za mocni dla Kubota i Maracha

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Nie udał się Łukaszowi Kubotowi i Oliverowi Marachowi występ w turnieju w Madrycie. Rozstawiony z „piątką” duet polsko-austriacki przegrał swój pierwszy mecz w imprezie Masters ATP World Tour 1000 z parą amerykańską, Johnem Isnerem i Samem Querreyem. Rywale triumfowali 6:3, 1:6, 10-7.

Decydującym momentem pierwszej odsłony był czwarty gem, kiedy to Kubot stracił swoje podanie. Mimo trzech okazji Polakowi i Austriakowi nie udało się dogonić doskonale serwujących rywali. Ostatecznie Isner i Querrey zwyciężyli w tej części gry 6:3. Zupełnie inny obrót przyjęły wydarzenia na korcie w trakcie trwania drugiej odsłony. Stroną dominującą byli tym razem Kubot i Marach, którzy rozpoczęli od imponującego prowadzenia 4:0. Przewagi nie oddali już do końca, wygrywając pewnie 6:1. Niestety w tie breaku meczowym gra miała wyrównany przebieg jedynie do połowy rozgrywki. Wówczas dwa mini breaki zdobyli Isner i Querrey, dzięki czemu zwyciężyli w całym spotkaniu. Mecz trwał 1 godzinę i 9 minut.

Spotkanie z duetem potężnie serwujących amerykańskich singlistów było dla Kubota i Maracha premierowym w całym turnieju. Polak i Austriak z racji rozstawienia otrzymali w pierwszej fazie zmagań wolny los.

W madryckiej imprezie szansę na powtórzenie sukcesu sprzed 3 sezonów mają Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Rozstawieni z „siódemką” Polacy w piątek rozegrają spotkanie ćwierćfinałowe przeciwko najlepszej parze świata, Bobowi i Mikowi Bryanom.

Wynik drugiej rundy singla:
J. Isner, S. Querrey (USA) – Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 5) 6:3, 1:6, 10-7

Sprawdź wszystkie czwartkowe wyniki męskiego turnieju w Madrycie!