Madryt: Kubot przeszedł trudny test

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Udanie swój występ w Madrycie rozpoczął Łukasz Kubot. Polak w pierwszej rundzie eliminacji pokonał Carlosa Berlocqa 6:1, 6:7(2), 6:2.

Zawody Mutua Madrid Open zaliczane są do prestiżowej serii ATP World Tour Masters 1000.  By awansować do turnieju głównego potrzebne są dwa wygrane mecze. Dziś polski tenisista przeszedł pierwszy, bardzo wymagający egzamin, pokonując notowanego wyżej o 71 pozycji i specjalizującego się w grze na kortach ziemnych Argentyńczyka

Mecz po trzech gemach został przerwany przez deszcz. Po przerwie dużo lepiej prezentował się Kubot, który wygrał pięć kolejnych gemów i pewnie zapisał na swoje konto inauguracyjnego seta. W drugiej partii rywalizacja się wyrównała. Obaj tenisiści mieli po dwa break pointy, ale do żadnego przełamania nie doszło. W tie breaku skuteczniejszy okazał się Berlocq, pewnie zwyciężając 7-2.

28-letni Argentyńczyk bardzo dobrze rozpoczął również decydującą partię, zapisując na swoje konto dwa pierwsze gemy. W sześciu kolejnych gemach górą był jednak Łukasz Kubot, zapewniając sobie tym samym miejsce w decydującej fazie eliminacji. Spotkanie trwało dwie godziny oraz dwadzieścia pięć minut.

O awans do turnieju głównego Łukasz Kubot zmierzy się z Thiemo De Bakkerem. 81. w rankingu Holender również rozegrał dziś bardzo zacięty pojedynek, pokonując w dwie godziny i czterdzieści cztery minuty Roberto Bautistę-Aguta 7:6(6), 6:7(7), 6:3.