Fez: Radwańska przegrywa w dramatycznych okolicznościach

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Archiwum Tenisklubu

Urszula Radwańska była krok od awans do drugiej rundy turnieju w Fez. Polka, po niezwykle dramatycznym spotkaniu, przegrała z Eleni Daniilidou 6:2, 6:7(8), 4:6.

Radwańska, która do turnieju głównego dostała się przez eliminacje, pierwotnie zagrać miała dziś z Jeleną Dokic. Australijka w ostatniej chwili wycofała się jednak z turnieju w Maroku i jej miejsce zastąpiła „lucky loser”, w osobie 28-letniej Greczynki.

Spotkanie okazało się prawdziwym tenisowym thrillerem. Bardzo dobrze rozpoczęła go Radwańska, wygrywając trzy pierwsze gemy i pierwszego seta 6:2. W drugiej partii nasza tenisistki prowadziła 4:2, serwowała również przy 5:4, a także przy 6:5. W dwunastym gemie Polka nie wykorzystała meczbola i doszło do tie breaka.

Ten również okazał się szalenie nerwowy. Krakowianka prowadziła 5-2, a następnie przegrała cztery kolejne piłki, odnotowując przy wyniki 5-5 podwójny błąd serwisowy. Daniilidou nie wykorzystała pierwszego setbola, a także dwóch kolejnych (przy 7-6 i 8-7). Greczynka wykorzystała natomiast czwartą szansę na skończenie partii, wygrywając tie breaka 10-8.

Od początku trzeciego seta warunki na korcie dyktowała Daniilidou, która prowadziła już 4:1 i 5:2. W ósmym gemie, przy serwisie Greczynki, Radwańska obroniła trzy meczbole i przełamała rywalkę. Polka zdołała następnie utrzymać podanie, ale po zmianie stron przegrała dziesiątego gema trzeciej partii, a tym samym cały mecz. Spotkanie nie dość, że emocjonujące to również bardzo długie, gdyż tenisistki walczyły przez dwie godziny oraz pięćdziesiąt osiem minut.

Dla Urszuli Radwańskiej był to czwarty w sezonie występ w turnieju głównym WTA Tour. Najlepszym tegorocznym wynikiem Polki pozostaje trzecia runda w Indian Wells.