Monte Carlo: trudna przeprawa Kubota i Maracha

/ Michał Jaśniewicz , źródło: atpworldtour.com/monte-carlorolexmasters.com, foto: AFP

Łukasz Kubot i Oliver Marach awansowali do ćwierćfinału turnieju w Monte Carlo. Polsko-austriacka para rozegrała dziś tenisowy dreszczowiec, wygrywając z Julienem Benneteau oraz Jeremy Chardym 7:6(5), 4:6, 12-10.

Kubot i Marach grają w Monte Carlo z czwartym numerem rozstawienia i w pierwszej rundzie mieli „wolny los”. Dziś rozegrali niezwykle zacięte, blisko dwugodzinne (bez jednej minuty) spotkanie z francuskimi posiadaczami „dzikiej karty”.

W pierwszym secie obie pary wywalczyły po jednym przełamaniu, a w tie breaku minimalnie lepsi byli „nasi tenisiści”. W drugiej partii Kubot i Marach nie zdołali doprowadzić do ani jednego break pointa, a sami raz stracili podanie. Tie break meczowy również okazał się bardzo wyrównany, ale ostatnią piłkę spotkania zapisała na swoje konto polsko-austriacka para.

W ćwierćfinale turnieju Monte-Carlo Rolex Masters może dojść do polskiego pojedynku. Rywalami Łukasz Kubota i Olivera Maracha będą bowiem zwycięscy spotkania pomiędzy Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim a Gaelem Monfilsem oraz Jo-Wilfriedem Tsongą. Do tego meczu dojdzie czwartek.

Wynik drugiej rundy:
Ł. Kubot, O. Marach (Polska, Austria, 4) – J. Bennetau, J. Chardy (Francja, WC) 7:6(5), 4:6, 12-10