Monte Carlo: szybka porażka Kubota

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Niespełna godzinę trwała przygoda Łukasza Kubota z eliminacjami turnieju ATP World Tour 1000 w Monte Carlo. 28-letni Polak przegrał w pierwszej rundzie fazy wstępnej z Julienem Benneteau, urywając wyżej notowanemu Francuzowi zaledwie trzy gemy.

Kubot dotrzymał kroku 29-letniemu Francuzowi tylko przez pierwsze dwa gemy, kiedy to punkty pewnie zdobywali serwujący. Później już notowany na 78. miejscu w rankingu ATP Benneteau zaczął pokazywać swoją wyższość. Na jego koncie szybko pojawiały się kolejne gemy, a inauguracyjną partię wygrał 6:1 niespełna pół godzinie walki. W drugim secie powtórzyła się ta sama historia. Gemy dla serwujących na początku, tym razem do stanu 2:2, a później popis Francuza. Kubot nie zdołał już zdobyć ani jednego gema i po 58 minutach gry przegrał 1:6, 2:6.

28-letni lubinianin będzie mógł się teraz skupić na występie w deblu, w którym wróci do gry z Oliverem Marachem. Polsko-austriacka ma szansę na trzeci z rzędu awans do turnieju mistrzów.

Ostatnie wyniki Łukasza Kubota nie napawają optymizmem. Polak wypadł z pierwszej setki rankingu ATP, a w tym sezonie może pochwalić się jedynie ćwierćfinałem turnieju w Acapulco oraz pojedynczymi zwycięstwami w Australian Open i Indian Wells. Przed tygodniem Kubot przegrał w drugiej rundzie challengera w Monzy z Andreasem Beckiem. Mimo spadku na 124. miejsce w klasyfikacji ATP Łukasz pozostaje pierwszą rakietą naszego kraju.