Miami: Fyrstenberg i Matkowski znów pokonani

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Trwa fatalna passa najlepszej polskiej pary deblowej. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w pierwszej rundzie turnieju Sony Ericsson Open w Miami, ulegając Jonathanowi Erlichowi i Andy’emu Ramowi 5:7, 4:6.

To trzeci turniej z rzędu, w którym Fyrstenberg i Matkowski przegrywają już w pierwszej rundzie. Było tak w Dubaju, Indian Wells i teraz w Miami. Ostatnie zwycięstwo zanotowali w pierwszej połowie lutego w Rotterdamie.

Na Florydzie ich pogromcami okazali się Jonathan Erlich i Andy Ram. Oba sety były wyrównane, ale w obu minimalnie lepsi byli reprezentanci Izraela. Polacy zanotowali niewielką przewagę w skuteczności pierwszego podania, ale dysponowali za to dużo słabszym drugim serwisem. Wydaje się, że ten element był kluczowy. Nasi zawodnicy zdobyli trzy, a ich rywale pięć przełamań, zwyciężając 7:5, 6:4.