Miami: fatalny serwis i porażka Polek

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Popełniając 13 podwójnych błędów serwisowych, nie da się wygrać meczu tenisowego. Boleśnie przekonały się o tym Klaudia Jans i Alicja Rosolska, które w pierwszej rundzie turnieju WTA w Miami nie sprostały Ivecie Benesovej i Barborze Zahlavovej Strycovej. Rozstawione z „szóstką” Czeszki zwyciężyły 6:2, 7:5.

Od początku spotkania serwis ewidentnie nie siedział polskim deblistkom. W pierwszym secie dwukrotnie straciły podanie, a same nie miały ani jednej okazji na przełamanie Czeszek. W drugiej partii nie poprawiła się jakość serwisu Polek, ale za to mniej skuteczne w tym elemencie gry były Benesova i Zahlavova Strycova. Fakt ten dał Klaudii Jans i Alicji Rosolskiej możliwość nawiązania walki. Polki trzykrotnie przełamały Czeszki, były nawet bliskie zakończenia seta przy stanie 5:4, ale ostatecznie nie sprostały wyżej notowanym rywalkom. Po 66 minutach gry przegrały 2:6, 5:7.

W poprzedniej imprezie rangi Premier Mandatory Jans i Rosolska dotarły do ćwierćfinału, eliminując w pierwszej rundzie Indian Wells Kvetę Peschke i Katarinę Srebotnik. Polki pokazały już w tym sezonie, że potrafią walczyć z czołowymi duetami świata. W Sydney wygrały z pierwszą parą rankingu WTA, Giselą Dulko i Flavią Pennettą.

W turnieju gry podwójnej Polskę wciąż reprezentuje Agnieszka Radwańska. 22-letnia krakowianka w piątek wraz z Danielą Hantuchovą awansowały do drugiej rundy. Półfinalistki Indian Wells pokonały na starcie imprezy w Miami Jekatarinę Makarową i Wierę Duszewinę. O tym meczu pisaliśmy TUTAJ.

Wynik pierwszej rundy debla:
I. Benesova, B. Zahlavova Strycova (Czechy, 6) – K. Jans, A. Rosolska (Polska) 6:2, 7:5

Zobacz komplet piątkowych wyników turnieju WTA w Miami!