Johannesburg: świetny początek Przysiężnego

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Rozstawiony z numerem ósmym Michał Przysiężny potrzebował tylko 53 minut, aby pokonać w pierwszej rundzie turnieju ATP w Johannesburgu Martina Fischera. 26-letni Polak zwyciężył 6:1, 6:2 i teraz zagra z Rikiem De Voestem.

Najgorszym elementem w grze naszego reprezentanta była dziś celność pierwszego podania. Zanotował raptem 38%. Jednak jak już trafił, to przeważnie wygrywał punkt. We wszystkich swoich gemach serwisowych przegrał tylko dziewięć punktów, co złożyło się na jedno przełamanie dla Fischera. Austriak grał jednak o wiele słabiej. Przysiężny wykorzystywał jego błędy i kiepski drugi serwis, który stał się dla Polaka kopalnią punktów. Wygrał aż 13 z 16 piłek. Przełamał rywala pięciokrotnie i po 53 minutach mógł się cieszyć ze zwycięstwa 6:1, 6:2.

Kolejnym rywalem Przysiężnego będzie reprezentant gospodarzy Rik De Voest.