Australian Open: błyskawiczna wygrana Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: australianopen.org, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów z awansem do czwartej rundy Australian Open. Polka bardzo pewnie pokonała 19-letnią Simonę Halep 6:1, 6:2. O ćwierćfinał turnieju w Melbourne nasza tenisistka zmierzy się ze Shuai Peng lub Ayumi Moritą.

To było szybkie, gładkie i pewne zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej. W pierwszej rundzie Polka męczyła się z Kimiko Date Krumm, w drugiej, po dużo spokojniejszej grze, pokonała Petrę Martić, a w trzeciej nie dała szans młodej Simonie Halep. W pierwszym secie Rumunka starała się grać agresywnie, ale mnóstwo piłek psuła. Pola była cierpliwa i, kiedy trzeba było, przycisnęła, zagrywając kończące uderzenie. Nasza zawodniczka straciła tylko 12 punktów i w 23 minuty zwyciężyła 6:1.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie. Rumunka starała się atakować i albo popełniała błędy, albo nadziewała się na kontry Radwańskiej. Polka wędrowała również co jakiś czas do siatki albo zagrywała markowane skróty. Tylko początek partii był wyrównany. Do stanu 2:2 nie doszło do przełamania. W piątym gemie Radwańska zdobyła breaka, chwilę potem dołożyła własne podanie i ponownie odebrała podanie rywalce. Polce nie pozostało nic innego jak wygrać jeszcze jednego gema i pójść na zasłużony odpoczynek. Tak też zrobiła i w niecałą godzinę zwyciężyła 6:1, 6:2.