Marta Domachowska w II rundzie turnieju

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Marta Domachowska po raz kolejny potwierdziła, że jej forma z każdym turniejem będzie coraz lepsza. Tym razem 21-letni Polka pokonała w pierwszej rundzie challengera w Bronxie (pula nagród 50 000 USD) Junri Namigatę, która jest obecnia sklasyfikowana wyżej od Domachowskiej (171 pozycja). Była najlepsza tenisistka naszego kraju znajduje się obecnie na jedenaście miejsc niżej.

Spotkanie naszej zawodniczki z Japonką miało bardzo wyrównany przebieg, gdyż żadna z pań nie potrafiła ani przez chwilę osiągnąć większej przewagi. Zarówno w pierwszym secie, jak i drugim walka toczyła się w każdym gemie i w obu przypadkach, zawodniczki musiały rozgrywać końcówki przy stanie 5:5. Na szczęście dla nas w obu partiach dwa kolejne gemy zdobywała nasza zawodniczka, która tym samym awansowała do drugiej rundy turnieju. Było to już dziesiąte zwycięstwo Marty po jej miesięcznej przerwie.

W drugiej rundzie turnieju rywalką Polki będzie Regina Kulikowa. Rosjanka, która w styczniu skończyła osiemnaście lat, jest obecnie sklasyfikowana na 197 pozycji w rankingu WTA. Kulikowa posiada znakomite warunki fizyczne, gdyż mierzy 181 centymetrów i waży 62 kilogramy.

Tegoroczne rezultaty Rosjanki są bogate w dobre wyniki, jednak osiągała je głównie na małych turniejach (pula nagród 25 000 USD) w Japonii, Chinach czy Korei Południowej. Kulikowa może się poszczycić trzema wygranymi turniejami tej rangi, oraz dwoma przegranymi finałami (oba z Shuai Zhang). Ponadto wystąpiła także w turnieju w Guangzhou (50 000 USD), gdzie również doszła do finału, przegrywając z.. Shuai Zhang. Będzie to pierwszy pojedynek między Polką i Rosjanką.