Urszula Radwańska pokonała Wiktorię Kutuzową!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Urszula Radwańska sprawiła sporą niespodziankę i awansowała do drugiej rundy eliminacji challengera, który rozgrywany jest w Bronxie (pula nagród 50 000 USD). Polska zawodniczka w swoim pierwszym spotkaniu wyeliminowała z turnieju Wiktorię Kutuzową (nr 1), która jest obecnie sklasyfikowana na 180 miejscu w rankingu WTA.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęła Ukrainka, która potrafiła narzucić szesnastoletniej Polce własny styl gry. Radwańska już w drugim gemie pokazywała ogromne nerwy, które jej towarzyszą w trudnych pojedynkach. Gdy zwycięstwo Kutuzowej w pierwszym secie stało się faktem, na twarzy naszej zawodniczki pojawiły się łzy, co mieliśmy już okazję oglądać m.in. w Warszawie, podczas J&S Cup.

W drugiej partii młoda Krakowianka potrafiła jednak się pozbierać i zacząć wreszcie grać tak, jak pozwalają jej na to umiejętności. Radwańska kilka razy zaskoczyła ukraińską zawodniczkę skrótami, które przynosiły jej pewne punkty. Ostatecznie Polka wygrała druga partię 6:2.

Początek decydującego seta zdecydowanie należał do niżej notowanej zawodniczki, która zaczęła grac bardzo dobrze – Urszula miała sporo wygrywających uderzeń z linii końcowej. Później jednak do głosu doszła Kutuzowa, która potrafiła wygrać cztery kolejne gemy i doprowadzić do remisu. Dwa następne jednak gemy padły łupem Polki, która wygrała ostatecznie 6:4.

W drugiej rundzie eliminacji rywalką naszej tenisistki będzie Melanie South. Reprezentantka Wielkiej Brytanii jest obecnie sklasyfikowana na 237 miejscu w rankingu WTA, a więc także dużo wyżej od Radwańskiej. Ostatnie wyniki tej zawodniczki były bardzo dobrze, a co warto podkreślić, South pokonała w tym roku m.in.Alicię Molik.