Joanna Sakowicz w ćwierćfinale, Jans odpadła

/ Jarosław Skoczylas , źródło: fisu.net, foto: fisu.net

Klaudia Jans odpadła w trzeciej rundzie 24. Letniej Uniwersjady, która odbywa się w Bangkoku. Polska zawodniczka okazała się gorsza od Evy Hrdinovej, która w turnieju w Tajlandii jest rozstawiona z numerem piątym.

Pierwszy set tego pojedynku to wyraźna przewaga Czeszki, która potrafiła narzucić Polce własny styl gry. Ostatecznie najlepsza polska deblistka zdołała wygrać w tym fragmencie gry zaledwie jednego gema, co było wynikiem bardzo słabym.

Zdecydowanie bardziej wyrównaną walkę kibice mogli oglądać w drugiej partii, kiedy to Klaudia Jans nie popełniała już aż tylu prostych błędów. Natychmiast przyniosło to efekty, jednak nie wystarczyło to do tego, aby wyrównać stan spotkania.

Dużo więcej radości przyniosła nam Joanna Sakowicz (nr 15), która w dniu wczorajszym awansowała do ćwierćfinału imprezy. Wynik ten jest sporą niespodzianką, gdyż w ostatnim meczu Polka wyeliminowała wyżej notowaną Chorwatkę, Ivanę Abramovic (nr 6).

Spotkanie było bardzo wyrównane, a do rozstrzygnięcia wyniku były potrzebne trzy sety. Ostatecznie jednak w decydującej partii lepsza była Sakowicz, która wygrała 6:3. W meczu ćwierćfinałowym rywalką naszej tenisistki będzie Alisa Klejbanowa (nr 3), która w ostatnich tygodniach spisuje się znakomicie. Osiemnastolatka będzie bardzo trudną przeciwniczką, jednak jak wiadomo, młode zawodniczki nie zawsze potrafią utrzymać wysoki poziom gry.