Salzburg: Janowicz w finale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Jerzy Janowicz pokonał Bjorna Phau 7:5, 6:4 w półfinale challengera w Salzburgu i w niedzielę zagra w finale. Jego ostatnią przeszkodą na drodze do tytułu będzie Conor Niland.

Dla świętującego kilka dni temu dwudzieste urodziny Janowicza turniej w Salzburgu jest świetnym prezentem. Półfinał z Bjornem Phau był kolejnym ciężkim meczem, ale kolejnym zakończonym sukcesem. W szóstym gemie pierwszego seta Polak musiał bronić trzech break pointów, ale wyszedł z opresji. Pod koniec sam stanął przed szansą przełamania rywala i nie zmarnował jej, wygrywając po chwili 7:5.

W drugiej partii też doszło tylko do jednego breaka. Zdobył go Janowicz, odbierając podanie Niemcowi w trzecim gemie. Phau miał okazje do odrobienia strat, ale ich nie wykorzystał. Do końca seta zawodnicy wygrywali swoje serwisy, dzięki czemu nasz reprezentant zwyciężył 6:4.