Linz: pewne zwycięstwo Polek

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Klaudia Jans i Alicja Rosolska wygrały swój pierwszy mecz w turnieju WTA w Linzu. Rozstawione z czwórką Polki nie miały problemów z pokonaniem Marii Kondratiewej i Vladimiry Uhlirovej, zwyciężając 6:3, 6:1 w godzinę i cztery minuty.

Polskie deblistki są jednymi z faworytek do końcowego triumfu w Linz. Swój start w Austrii rozpoczęły od pewnej wygranej nad duetem rosyjsko-czeskim. W miarę wyrównana walka trwała jedynie w pierwszej partii, w której to Jans i Rosolska były lepsze tylko o różnicę przełamania. Głównie dlatego, że dysponowały bardzo słabą skutecznością drugiego podania. Rywali zdołały zdobyć jedno przełamanie, ale same straciły serwis dwukrotnie.

W drugim secie przewaga Polek nie podlegała już dyskusji. Nasze reprezentantki ani razu nie pozwoliły przeciwnikom na przełamanie, notując 70-cio procentową skuteczność własnego serwisu. Kondatiewa i Uhlirova grały słabiej i trzykrotnie straciły swoje podanie, co skończyło się porażką 1:6.

Wynik pierwszej rundy:
Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska, 4) – Maria Kondratiewa, Vladimira Uhlirova (Rosja, Czechy) 6:3, 6:1